Σάββατο 6 Απριλίου 2013

Πέρασε από τις Σέρρες, «βλέπει» άνοδο η Νίκη Βόλου

Φωτογραφία για Πέρασε από τις Σέρρες, «βλέπει» άνοδο η Νίκη Βόλου
Η Νίκη Βόλου πέρασε με νίκη από τις Σέρρες, επικρατώντας με 1-0 του Πανσερραϊκού στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 32ης αγωνιστικής στη Β΄ Εθνική.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 85ο λεπτό ο Πουρτουλίδης. Με τους τρεις βαθμούς η ομάδα της Νέας Ιωνίας ξαναμπήκε στο παιχνίδι της διεκδίκησης μιας θέσης για τη Σούπερ Λίγκα, καθώς έφτασε στην τέταρτη θέση της κατάταξης, απέχοντας δύο βαθμούς από τη δεύτερη θέση και τον Εργοτέλη, που πάντως έχει έναν αγώνα λιγότερο.

Ο αγώνας διεξήχθη σε έντονα συγκινησιακό κλίμα. Στη θέση που κάθονταν ο εκλιπών πρόεδρος του Πανσερραϊκού, Πέτρος Θεοδωρίδης, υπήρχε φωτογραφία του και μία ανθοδέσμη, ενώ πριν την έναρξη κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για τον παράγοντα, που απεβίωσε το πρωί της Πέμπτης